Gry planszowe na Dzień Dziecka

Zakupy zrobione, dzieciaki zawiezione na zajęcia, samochód po przeglądzie. Ufff. Co jeszcze? Prezenty na Dzień Dzień. A który dzisiaj mamy?

O rajuśku…

I tak co roku. Jeśli właśnie ze strachem zaglądasz w kalendarz, uspokajam, został jeszcze tydzień. Zdążysz podjechać do księgarni, ba, nawet zdążysz zamówić przez internet. Tylko musisz wiedzieć co. I tu jestem w stanie pomóc. Spójrz, oto lista gier dla dzieci. Większość z nich znajdziesz w popularnych księgarniach. Tylko nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę!

Poniżej podałem tytuły szeregując je według wieku, są też podane jedne z niższych cen jakie znalazłem. Do zakupów w internecie polecam skorzystać z wyszukiwarek cenowych: ceneo lub i-szop

 

Dla dzieci od 5 lat

 

Lisek Urwisek

 

Ktoś ukradł ciasto. Ktoś rudy i sprytny, ale w lesie mieszka więcej spryciarzy. Gracze wspólnie tropią lisiego złodzieja, zbierając poszlaki i eliminując podejrzanych. Niesamowita gra dedukcyjna dla najmłodszych, została wzbogacona o gadżet: tajemniczy dekoder do odczytywania wskazówek. Dzieci mocno angażują się w poszukiwania lisa złodzieja pilnując, by podejrzany nie uciekł z lasu.

Wiek od 5 lat. Cena od 46,- zł. 

 

Ślimaki to mięczaki

 

Cóż za nietypowy wyścig! Po płatkach kwiatów, po kapslu i połówce cytryny ślimaki ścigają się do mety. W tym wyścigu nie wygra najszybszy, tylko ten co zostanie najbardziej z tyłu. Gra, w której należy wyczuć rywali i odpowiednio zarządzać kośćmi, uczy dzieci rozpoznawania kolorów.

Wiek od 5 lat. Cena od 35,- zł

 

 

Dla dzieci od 6 lat

 

Gra na emocjach, Gra pozorów, Gra słów, Gra liczbowa

 

Seria gier w kwadratowych pudełkach koncentruje się na rozwijaniu wybranych umiejętności. Pierwsza pomaga wyrażać emocje, druga przypomina, że pozory mylą, trzecia uczy zapamiętywania przez tworzenie krótkich historii, a czwarta szkoli graczy w dodawaniu i odejmowaniu na czas. Każda gra jest inna, każda ma proste zasady i krótki czas rozgrywki. Wszystkie tworzą ciekawą serię.

Wiek od 6 lat. Cena około 23,- zł.

 

Wsiąść do pociągu: Pierwsza podróż

 

Europa czeka na odkrycie. Zbierając karty wagonów dziecko będzie budować połączenia kolejowe między europejskimi miastami. Każde miasto na planszy zostało zilustrowane odpowiednim rysunkiem, połączenia zaznaczane są figurkami wagonów, a kary biletów podpowiadają które miasta połączyć. Uproszczone zasady i szybka rozgrywka stanowią świetny wstęp do dużej wersji tej popularnej gry.

Wiek od 6 lat. Cena od 99,99 zł. 

 

 

Dla dzieci od 7 lat

 

Karak

 

W korytarzach zamku Karak czai się zło. Sześciu śmiałków rusza, by zbadać tajemnice podziemi, pokonać potwory i zdobyć skarby. W trakcie przygody bohaterowie muszą zdobyć potężną broń i silne zaklęcia, by w finale pokonać legendarnego smoka. Karak jest wciągającą grą przygodową, która uczy dodawania.

Wiek od 7 lat. Cena od 79,78 zł. 

 

Andor junior 

 

W kopalniach Andoru zaginęły wilczęta. Gracze muszą je wspólnie odnaleźć zanim smok dotrze do zamku. Żeby dostać się do kopalń bohaterowie muszą najpierw wykonać zadania strażnika mostu, a licho nie śpi. Zwłaszcza nocą. Czterech śmiałków o różnych umiejętnościach czeka na graczy gotowych ruszyć w podróż po krainach Andoru.

Wiek od 7 lat. Cena od 99,90 zł. 

 

 

Dla dzieci od 8 lat

 

7 Złotych miast

 

Północnoamerykańska legenda opowiada o 7 złotych miastach, które ponoć są pełne złota i kamieni szlachetnych. Grając można samemu się o tym przekonać organizując wyprawę w głąb tajemniczej świątyni. Na odkrycie czekają skarby ale również maski obciążone klątwą. Gracze będą musieli zaryzykować czy ruszyć na wyprawę, czy pozostać w obozie i wzmocnić siły. Czas ucieka, kolejne kamienne bloki zawalają świątynię.

Wiek od 8 lat. Cena od 40,49 zł. 

 

Kingdomino

 

Niby domino, ale wyjątkowe, bo z kafli da się zbudować królestwo. Poważnie. Przez puszczę biegnie Tomcio Paluch, na mokradłach czarodziej waży mikstury, w jeziorze pływa Nessie, a nad łąkami lata smok. Kingodmino niesamowicie działa na wyobraźnię, a na dodatek ćwiczy mnożenie na niskich wartościach. Świetna, uniwersalna gra dla dzieci wczesnoszkolnych i rodziców.

Wiek od 8 lat. Cena od 44,99 zł. 

 

 

Zombie Teenz: Ewolucja, Zombie Kidz: Ewolucja

 

Dorośli zamienili się w Zombie. Grupa dzieciaków musi opanować niewesołą sytuację. Na początku dzieci bronią szkoły przed zawirusowanymi nauczycielami, w drugiej części gry, nastolatki próbują stworzyć antidotum zanim zombie opanują miasto. Szybka i niesamowicie angażująca gra, w której gracze wspólnie stają przeciw zombie. System nagród i kolejnych ciekawostek ujawniających się wraz z postępem zabawy wciągnie najbardziej niecierpliwych. 

Wiek od 8 lat. Cena od 74,99 zł i 50,98 zł. 

 

 

Dziennik Zagadkowa podróż, Dziennik Zagadkowa podróż przez czas

 

Pół książka, pół gra. Zagadkowa podróż wciągnie czytelnika w szaloną wyprawę Karoli i Kazika. Rodzeństwo rusza w pościg za złodziejem, który ukradł Zagadroida. Droid konstruuje zagadki na temat otoczenia i wysyła je do dzieciaków. Razem z rodzeństwem czytelnik musi rozwiązywać kolejne zagadki logiczne, matematyczne lub słowne, żeby namierzyć Zagadroida. W pierwszej części dzieciaki ścigają złodzieja po całym świecie, w drugiej części ruszają w pogoń, skacząc w czasie. Książkogry rozwijają logiczne myślenie, uczą cierpliwości i oferują niezwykłą przygodę. 

Wiek od 8 lat. Cena od 17,49 zł i 18,48 zł. 

 

 

Ubongo

 

Najprościej można opisać grę tak: układasz kolorowe klocki wypełniając przestrzeń na planszy w jak najkrótszym czasie. Trochę, jak tetris tylko ścigasz się z innymi graczami, kto szybciej skończy swoją układankę. Gra ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, refleks i uczy koncentracji pod presją czasu.

Wiek od 8 lat. Cena od 72,90 zł. 

 

Dla dzieci od 10 lat

 

Wyprawa do El Dorado

 

W południowej Ameryce żądzę bogactwa rozpalała legenda o złotym mieście El Dorado. Już wiesz, gdzie leży miasto, ale twoi rywale też wiedzą. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig przez dżunglę, mokradła i wioski tubylców. Po drodze zbierzesz niezbędny ekwipunek i jeśli mądrze go wykorzystasz dotrzesz do celu pierwszy!

Wiek od 10 lat. Cena od 72,99 zł. 

 

 

Jeśli spodobał Ci się tekst, polub gambitowy profil na facebooku i instagramie. Będziesz miał dostęp do bieżących informacji, bo publikuję krótkie notki niemal codziennie.