Świąteczne polecanki – Albi

Święta tuż, tuż. Jeśli jeszcze nie masz prezentu na święta zerknij na ofertę wydawnictwa Albi. Znajdzie się coś małego i dużego. Coś dla małych i dużych. Przy każdej grze podaję krótki powód, dlaczego warto ją mieć.

Coś dla dzieci

Karak

– bo kiedyś zagrywałeś się w Magię i Miecz i chciałbyś dzieciom pokazać. Ale one są jeszcze za małe. Karak to gra w sam raz dla dzieci. Same zbudują labirynt, pokonają straszne potwory, zdobędą skarby i lepsze bronie, a na koniec zgładzą smoka. I z przytupem zaliczą wstęp do planszowych przygodówek.

Coś na imprezę

Party Time

– bo Twoja rodzina umiera ze śmiechu gdy zaczynasz udawać krowę. Jesteś mistrzem opisów i lwem salonowym. Potrafisz być lwem lub krową na zawołanie. A Party Time ma 400 kart z zadaniami. Gotowy na wyzwanie?

 

 

Coś dla jednej osoby

Trylogia Leopolda

– bo lubisz skandynawskie kryminały. Surowe klimaty, niewyjaśnione morderstwa. W tej serii gier zagadek nie będziesz detektywem. Rozwiązując zagadki pomożesz morderczyni odblokować bariery w umyśle, aż przypomni sobie plan ocalenia świata przed duszą króla Leopolda II. Jest mrocznie i drastycznie.

Coś dla lubiących łamigłówki

IQ Fitness

– bo w pandemii trudno być fit. Kiedy siedzisz za długo w domu zaczynasz się nudzić. Jak się nudzisz to jesz. I już nie jesteś fit. Warto chociaż mózg poćwiczyć, tym bardziej, że fitnessowych łamigłówek jest kilka rodzajów.

 

 

Coś dla zaawansowanych graczy

Marco Polo

– bo lubisz kości i gry ekonomiczne. Lubisz mieć plan i uwielbiasz kiedy twój plan okazuje się lepszy od planów innych graczy. Swój kunszt zarządzania możesz ujawnić podróżując razem z Marco Polo. Dwa razy, bo gra ma dwie części.

Gloomhaven

– bo uwielbiasz epickie przygody, taktyczne starcia, potwory i fantastyczne światy. Bo masz frajdę z levelowania postaci, szukania zapomnianych skarbów i wypełniania misji od nieznajomych. Bo obudzony w środku nocy wyrecytujesz „przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. Bo to jest Gloomhaven, tytuł, który się kocha lub nienawidzi. Na pewno nie przejdziesz obojętnie.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawnictwa Albi.

Jeśli lubisz planszówki, zrobiłeś coś ciekawego, napisz do mnie. Może uda nam się wspólnie zrobić z tego ciekawą opowieść. Mail: sgp.gambit@gmail.com

Na blogu znajdziesz również inne formy literackie: recenzje, felietony, polecanki, gambit kids, top 3. Lubisz grać i mieszkasz w okolicach Gliwic? Zajrzyj do nas – wystarczy napisać.