Ludzie lubią gry

Często się zastanawiam, czego ludzie szukają w planszówkach? Pakując co miesiąc pudełka na Nocne Granie w Arenie Gliwice! próbuję przewidzieć ilu będzie uczestników. Dumam, czy wydarzenie, gdzie główną atrakcją są gry, już się znudziło. Regularnie, co miesiąc wracam z tej imprezy zaskoczony.


Uczestnicy do nas wracają. I ściągają znajomych. Najwyraźniej coś im się podoba. Myśląc nad tym „coś” zauważyłem kilka prawd.
Ludzie lubią sobie pogadać. Nad planszą sypią się dowcipy, omawiane są strategie, a wspólne przedzieranie przez zasady łączy lepiej niż przygotowanie do kolokwium. Nad stołami toczą się setki rozmów.
Ludzie lubią wracać do tego co znają. Są gracze, którzy na Nocne przynoszą swój ulubiony tytuł, bo chcą w niego zagrać po raz kolejny. I nie ważne, że Ludiversum – planszówkowa kawiarnia i Stowarzyszenie Gambit zaopatrzą bibliotekę w ponad setkę gier. Są tytuły wiecznie żywe: Wsiąść do Pociągu, Catan czy ostatnio Brzdęk.
Ludzie lubią nowe. Wśród uczestników Nocnego jest grupa, która poluje na nowości. Ciężko się dziwić. Taka impreza to doskonała okazja, żeby wypróbować grę przed zakupem. A wierzcie, co miesiąc mamy najnowsze tytuły, czasami tuż po premierze, a czasami jeszcze przed. W ostatni piątek można było zagrać w Minerały razem z autorką, duet Pełną parą pokazywał grę Volt, a Dywizjon 303 przyciągał uwagę olbrzymią mapą.
Ludzie lubią rywalizację. Nawet, jeśli przy grze spotyka się paczka przyjaciół, zwycięstwo zawsze smakuje wspaniale. I podbija statystyki na BoardGameGeek. Dlatego konkursy, turnieje i quizy zawsze mają u nas wzięcie.
Na koniec najbardziej oczywiste i najbardziej prawdziwe: Ludzie lubią gry.
Bo dzięki grom ludzie mogą być razem.
Bądźcie z nami 17 stycznia 2020r. na kolejnej edycji imprezy.

 

Poznaj Gambit. A może z nami zagrasz? Spotkania w każdą środę w Gliwicach przy ul. Barlickiego 3 sala 33 (od 17.00 do 21.00)