Świąteczne polecanki – Nasza Księgarnia

Co kupić na święta? Podaję czternaście powodów dla których warto zwrócić uwagę na gry wydawnictwa Nasza Księgarnia. Cztery kategorie: dla dzieci, dla starszych, dla wszystkich i dla dwóch osób. Orientacyjne ceny. I najdziwniejsze powody na świecie.


?‍♀
Dla dzieci?‍♂️

?
Paszczaki – 25 zł
– bo paszcza Twojego dziecka nie zamyka się od świtu do nocy. Może przy grze będzie cisza? Trzeba troszkę kombinować i tak układać karty, żeby złapać jak najwięcej paszczaków. Najlepiej po cichu.
?Draftozaur – 50 zł
– bo wszyscy chłopcy przechodzą fazę na dinozaury. A w pudełku jest sześćdziesiąt dinozaurów. Kolorowych. I możesz sobie z synem pograć, bo nietrudna ta gra, a zmyślna.
?Ślimaki to mięczaki – 50 zł
– bo już nie chcesz się spieszyć. Dedlajny i tudusie wykańczają. Bo najlepiej być takim ślimaczkiem, który wygrywa docierając do mety jako ostatni. Bądź jak ślimaczek, zagraj z dzieckiem. A potem ugotuj pierogi. Najlepiej z serem.
?Lisek Urwisek – 75 zł
– bo dla własnego dziecka zostaniesz nawet kurą detektywem. I razem będziecie szukać wskazówek i używać dekodera, żeby wytopić lisa złodzieja. Zobaczysz, spodoba Ci się. Tylko jajka nie znieś.
?Kociaki rozrabiaki – 90 zł
– bo mały kot i małe dziecko robią taki sam bałagan gdy dorwą kłębek. Więc niech zaplączą włóczkę na planszy. Dziecko poćwiczy małą motorykę, kot poćwiczy Twoje nerwy, a jak wszyscy pójdą spać, zrobisz na drutach szaliczek.

?‍♂Dla starszych?

?
Spacer po Burano – 30 zł
– bo zawsze chciałeś przemalować dom na pomarańczowo. Tylko nikt Cię nie słucha. Teraz możesz postawić aż pięć kamienic i każdą w innym kolorze. A w oknach siedzą koty, po chodniku przechadzają się turyści. W karcianym Burano nie ma pandemii.
?Gejsze (dwuosobowa) – 30 zł
– bo on ciągle patrzy na inne baby. I twierdzi, że jesteś przewrażliwiona. Zagrasz z nim w grę, gdzie na kartach są ładne baby. I zobaczymy czy będzie patrzył w karty czy na Ciebie. Nie musi wygrać.
?Wyprawa do El Dorado – 75 zł
– bo zawsze chciałeś być awanturnikiem. Zwłaszcza po obejrzeniu wszystkich części Indiany Jonesa. Teraz możesz ruszyć na poszukiwanie złotego miasta. Przez dżunglę, bagna i wioski tubylców.
Wkładaj kapelusz i biegiem do celu.

?‍?‍?‍?Dla wszystkich?‍?‍?‍?

?Idzie fala – 30 zł
– bo lubisz gry karciane, grałaś z tatą w tysiąca, może w brydża. Tu zarządzasz kartami pogody, tak by stracić mniej niż pozostali. Wielka woda nadciąga!
?Sen – 35 zł
– bo masz dość, gdy rano wołasz pobudka, a wszyscy Cię ignorują. Najwyższy czas, by rodzinę budził ktoś inny. Ty zadbasz, by złożyć karciany sen pozbawiony koszmarów.
?Z kwiatka na kwiatek – 50 zł
– bo masz najpiękniejsze rabatki w dzielnicy. Przynajmniej tak Ci się wydaje. Jak nie masz, ułóż rabatki z kafelków, a przylecą kolorowe motyle. I pięknie zapunktujesz.

?Dla dwóch osób?

?Głębia – 30 zł
– bo lubisz sprytne gry karciane z przepychaniem i walką o punkty. Tu akurat walczysz o skarby ukryte w głębinach. I tęsknisz za nurkowaniem w Egipcie. A wanna taka mała…
?Kruki – 35 zł
– bo lubisz się ścigać. Nawet krukiem i nawet przez senne krainy. Nie ważne, że karty ładne, nie ważne biały czy czarny kruk. Ważne, żeby Twoje było na wierzchu.
?Zamek – 55 zł
– bo zawsze chciałaś być księżniczką z wysokiej wieży. Teraz możesz mieć cały zamek, z dziedzińcami, budynkami i… chlewami. Pasuje?

 

Na blogu znajdziesz również inne formy literackie: recenzje, felietony, polecanki, gambit kids, top 3. Lubisz grać i mieszkasz w okolicach Gliwic? Zajrzyj do nas – wystarczy napisać.