Dinozaury

Jedna gra, jeden serial, dużo o wrażeniach, mało o zasadach. Motywem przewodnim dzisiejszej opowieści są dinozaury.

 

 

Draftozaur – wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Jaką historię opowiada gra o zbieraniu kolorowych dinozaurów? Historię mrożącą krew w żyłach. Jest wielka polityka, szekspirowski dramat i koronawirus. Serio.

Równina mezozoiczna została przedzielona rzeką. Po obu stronach zwaśnione stada. Pod wulkanem gromadzi się grupa tradycjonalistów. Wierzą, że w rodzinie siła. Przewodzi im wódz wszystkich wodzów. Z kolei przy starym szkielecie zbierają się dinozaury różnych gatunków. Uważają, że każdy może być kim chce. Ich stado jest różnobarwne jak tęcza, a przywódca to indywidualista, jedyny w swoim rodzaju. Dwa stada walczą ze sobą od dawna, ale czasem dinozaury z jednej i drugiej strony rzeki spotykają się potajemnie na prerii miłości. Tam łączą się w pary udowadniając, że prawdziwe uczucie stoi ponad podziałami. A potem nadchodzi zima, a z zimą morderczy wirus. Do wodopoju trzeba się ustawiać co drugi. Kiedy jakiś dinozaur zakaszle, od razu na kwarantannę. Preria zamarza, ale zakochani mają most. Mogą na nim wieszać kłódki na znak miłości.

Tyle zagmatwanych historii w jednym pudełku, a to tylko gra dla dzieci.

 

 

Park jurajski: obóz kredowy – Netflix

Park Jurajski, ten pierwszy, oglądałem w kinie siedząc tuż pod ekranem. Dinozaury były naprawdę ogromne. Kiedy Netflix wypuścił animację, pomyślałem, że wreszcie mam Park Jurajski odpowiedni dla dzieciaków. Taki lżejszy. Taaa. Dzieci większość odcinków oglądały chowając się pod kocem ze strachu. Ale każdego dnia, jak wracałem z pracy, słyszałem: tato oglądamy dalej?

Akcja serialu dzieje się przed wydarzeniami z „Jurassic World”. Grupa nastolatków jedzie na wakacyjny obóz. Na Isla Nublar. Mają zdobyć wiedzę i świetnie się bawić. W drużynie pojawia się nerd, hipochondryk, lekkomyślny miliarder, wyalienowana sportsmenka, gwiazdka social mediów i dość naiwna kowbojka. Pełny przekrój nacji i osobowości. Dzieciaki nie chcą słuchać opiekunów i świetnie się bawią. Do czasu. W pewnym momencie dinozaury robią to co potrafią najlepiej. Łamią zabezpieczenia i zaczynają polować na ludzi. Z rosnącym zainteresowaniem patrzyłem jak początkowo sielska przygoda zamienia się w walkę o życie. Dzieciaki są zdane wyłącznie na siebie, a dookoła głównie drapieżniki. Obóz kredowy nie powiela schematów znanych z poprzednich filmów o dinozaurach. To odrębna historia szóstki małolatów, którzy szybko się uczą, że mogą przetrwać tylko w grupie. Albo w stadzie. Ludzkim stadzie.

Draftozaura podarujcie dzieciom na Mikołaja, a potem obejrzyjcie serial. Będziecie się bawić równie dobrze co dzieci.

Na blogu znajdziesz również inne formy literackie: recenzje, graj, gambit kids, top 3. Lubisz grać i mieszkasz w okolicach Gliwic? Zajrzyj do nas – wystarczy napisać.