Unpub tuż przed startem

W poprzednim wpisie poświęconym imprezie Unpub napisałem „być może w przyszłości informacje o kolejnych spotkaniach w Gliwicach zagoszczą obok relacji z konwentów amerykańskich”.

Właśnie wkroczyliśmy w tą przyszłość. Polski Unpub jest już oficjalnie rejestrowanym konwentem, co można sprawdzić na stronie http://unpub.net Gliwice są wymieniane obok konwentów w Sydney w Australii, czy Durham lub na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Taaaak. Jesteśmy już prawie jak Amerykanie, zwłaszcza, że jeszcze niedawno droga do Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie wyglądała jak Wielki Kanion Kolorado, a pasące się w oddali krowy można po przymrużeniu oczu potraktować jako bizony.

Dzisiaj w skrócie chciałem przedstawić kilka prototypów, które pojawią się na imprezie.

Wydawnictwo Phalanx przywiezie:
„Studium w Szmaragdzie” (A Study in Emerald v2 Martina Wallace’a) – gra dla 2-5 graczy, nawiązująca do wielokrotnie nagradzanego opowiadania Neila Gaimana: kompilacji historii o Sherlocku Holmesie oraz świata Lovecraft’a.

„Battles: The Knights” – gra wojenna, taktyczna, o średniowiecznych bitwach. 2-3 graczy, rozgrywka 90 min.

Wydawnictwo Red Imp przywiezie grę „Achaja, czyli kolejną adaptację prozy fantastycznej, tym razem Andrzeja Ziemiańskiego.

Pojawi się również „Fabryka Gier Historycznych” z Odbudową Warszawy 1945-1980. O grze możecie poczytać na sąsiednim blogu

http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/03/25/odbudowa-warszawy-1945-1980-spoleczny-fundusz-odbudowy-stolicy-czyli-panie-daj-piataka

Będziecie mogli zagrać w dopracowane i funkcjonalne prototypy,min:

Libris Occultus – grę o badaniu wiedzy tajemnej,

Via ad Gloriam – grę gdzie przyjdzie się wam potykać na turniejach rycerskich (szerszy opis na blogu Tycjana http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/2015/03/16/via-ad-gloriam-prototyp-od-turnieju-do-turnieju-czyli-rycerzem-byc

Catria: Wiek Godności – zostajesz podróżnikiem w fantastycznym świecie, zbierając fragmenty energii.

Karniak – piłkarski filer

Ponadto kilkanaście innych prototypów kipiących od pomysłów. Odwiedzą nas również członkowie wydawnictw Lucrum Games i Portal.

Więcej znajdziecie na https://www.facebook.com/events/700146656760483

Zapraszamy. Jeszcze tylko 2 dni…