Unpub. Morano. Pionek.

Unpub powinniście już kojarzyć. Międzynarodowa sieć nieopublikowanych projektów. W Polsce Unpub zaistniał w postaci konwentu, który miał miejsce w Gliwicach, jesienią ubiegłego roku. Testowaliśmy wtedy około 16 prototypów stworzonych zarówno przez znanych autorów, jak i debiutantów. Podczas konwentu odbyły się dwie ciekawe prelekcje na temat kosztów wydania gry i crowdfundingu.

Morano, czyli Tomasz Jędruszek. Znany na całym świecie artysta, ilustrator gier planszowych i karcianych. Pracował min. dla Fantasy Flight Games, White Wolf Publishing, Wizards of the Coast, Portal Games. Prace Morano widzieliście w grach takich jak: A Game of Thrones, Battles of Westeros, Magic The Gathering, Neuroshima Hex! ( wersja 3.0), Middle-Earth Quest. Obecnie trwa kampania na platformie Wspieram.to dotycząca wydania nowej edycji gry Dominion. Jeszcze odrobina wsparcia i Dominion zostanie wydany w pudełku ozdobionym grafiką Tomka Jędruszka. Podziwiajcie:

Pionek – najstarszy konwent w Polsce poświęcony grom planszowym. Odbywa się dwa razy w roku w Gliwicach. Na poprzedniej, 23 edycji gościło ponad 1000 osób!

Co łączy trzy powyższe wydarzenia/osoby?

Na najbliższym Pionku 20.o6.2015 w Gliwicach odbędzie się unpubowe spotkanie. Jak się pewnie domyśliliście gościem specjalnym będzie Tomasz „Morano” Jędruszek. Pionek odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gliwicach (ul. Kozielska 39). Od godziny 17.00 Morano będzie odpowiadał na pytania zainteresowanych.

Serdecznie zapraszam.

O siebie dodam, że Tomek nie wierzy, że prelekcja spotka się z dużym zainteresowaniem. Byłoby fajnie, gdybyśmy go razem zaskoczyli.